Vystavené práce představují část z tvorby z období září až dubna letošního školního roku. Přípravné ročníky a 1. ročník tvořil v rámci projektu ROK S VČELOU.

Ústředním tématem v letošním školním roce byly pro starší žáky autoportréty a portréty spisovatelů, básníků nebo ilustrátorů. Tímto tématem jsme volně navázali na loňské navrhování přebalů knih. Pro svůj autoportrét s oblíbeným spisovatelem si každý vybral autora, jehož knihu četl nebo volil mezi několika doporučenými. Někteří kreslili portrét podle obrazové předlohy na formát A1 vůbec poprvé a během 2 až 4 měsíců výrazně prohloubili svůj výtvarný projev. Ve studijních portrétech Jana Skácela, Franze Kafky a Ericha M. Remarqa i dalších dosáhli žáci ve své věkové kategorii té nejvyšší úrovně.

Fáze tvorby, ve které žáci řešili celkové zpracování formátu (námět pro pozadí, vyjádření atmosféry díla, osobnost autora nebo charakteristika hlavního hrdiny vyjádřené vhodnými výtvarnými prostředky), si považuji nejvíce. Je tím tvůrčím momentem, který vychází z obrazotvornosti, fantazie ale také ze znalosti konkrétního titulu.

Na výstavě prezentujeme také kresby z plenéru a tvorbu, ve které se starší žáci připojili k projektu Rok s včelou: kompozice z šestihranů a detailní kresby pylových zrn nebo mísy - plástve.

Dalším tématem, kterým jsme se letos zabývali, jsou abecedy. V grafických návrzích žáci rozvíjeli úzké námětové okruhy, které zjednodušovali a stylizovali.

Od dubna pracujeme na scénografických návrzích a kostýmech pro chystanou inscenaci k výročí založení školy.

Výstava bude probíhat do 18. června 2019

Pekárková Veronika

• Medv%c4%9bdi_pro_web_thumb
  • Eli%c5%a1ka_pavlasov%c3%a1_9_let_v%c4%8dela%c5%99ovo_z%c3%a1ti%c5%a1%c3%ad_thumb