Tančily jsme na “Podzimních dotecích 2018”

Taneční škola Česká Třebová pořádala ve čtvrtek 8.11. a v pátek 9.11. multižánrový taneční festival “Podzimní doteky 2018”. Do Kulturního centra v České Třebové jsme dostaly pozvání od ředitelky TŠ Šárky Prossové a vystoupily jako hosté.
Ve čtvrtek 8. 11. v programu od 18 hodin zatančil 2./II. TO choreografii „Vin(n)a“, kterou vytvořila Viola Honzová, žákyně Zlatuše Bartošové, jako svou absolventskou práci. Tímto tancem také reprezentovala školu v únoru na okresním kole Soutěžní přehlídky tanečních oborů ZUŠ v Králíkách, kde choreografie dostala zvláštní ocenění ZA ČISTÝ TANEČNÍ PROJEV A SCÉNOGRAFII. V dubnu zaujala porotu na Krajské přehlídce dětských skupin scénického tance v Ústí nad Orlicí, která jí udělila ocenění ZA PROPOJENÍ VŠECH SLOŽEK CHOREOGRAFIE A PŘESVĚDČIVOU VÝPOVĚĎ (reportáž z Podzimních doteků a tanci Vin(n)a od 1:01 do 1:32: http://www.oiktv.cz/kultura/podzimni-doteky-opet-predstavily-ruznorodost-tanecnich-stylu/
Druhým čtvrtečním vystoupením byl „Hříšný tanec 2018“ žáků 1.ročníku/ III. stupně (SPD) v choreografii Hany Hýbalové a tanečníků.
V pátek 9. 11. se na Podzimních dotecích představily také žákyně Pavlíny Lipenské. Choreografii Natálie Eliášové „Jsem jiná, ale stále jsem jen člověk ...“ tančil II. stupeň TO a na špičkách tančila Anděla Venclová etudu „Kolombína“ na hudbu Josefa Kněžka, s klavírním doprovodem Lenky Špajsové, žákyně klavírního oddělení Kamily Šejnohové.