Swingový orchestr

Swingový orchestr naší školy byl v roce 2000 založen saxofonistou Zdeňkem Černým. V průběhu dalších deseti let získal orchestr ocenění na soutěžích jazzových orchestrů jak v krajských, tak celostátních kolech. Vystupoval na nejrůznějších akcích nejen v orlicko-ústeckém regionu, ale i v kraji a v celé České republice. Účastnil se různých jazzových a swingových festivalů, jako je např. Týništský festival Jardy Marčíka, Jazz Lanškroun, Jazz Litvínov apod.  Vycestoval do Německa, Švédska a dokonce do daleké Austrálie.

V roce 2011 přebírá pomyslnou dirigentskou taktovku Linda Gregarová. S  mladými hráči, žáky školy, kteří neměli s orchestrem doposud žádné zkušenosti, nacvičuje nový repertoár a navazuje na tradici swingových a jazzových orchestrů v Ústí nad Orlicí.

Pravidelně vystupuje na svých tradičních koncertech, pořádá výchovné koncerty pro školy, hraje na akcích pořádaných městem, vyjíždí na sjednané akce v okolí.

V dubnu 2014 získal orchestr na krajském kole soutěží ZUŠ v kategorii jazzových orchestrů ve Svitavách titul absolutního vítěze. Z ústředního kola si odvezl čestné uznání.

V květnu 2014 díky úspěchu v krajském kole byl pozván na Swingový festival Jardy Marčíka do Týniště nad Orlicí.

V září 2015 vystupoval na prvním nádvoří Valdštejnského paláce v Praze , v Klášterních zahradách a ve Smetanově domě na Mladé Smetanově Litomyšli.

Další zajímavé akce BB:               

Jazzový festival Choceň Hudební festiválek na Habřince – České Libchavy Září 2013 – „předskokani“ - návštěva prezidenta ČR na námětí v Ústí nad Orlicí Brandýské mámení Misijní ples – Říčky Nadační ples – lanškrounská fara – Žichlínek Zahraniční zájezd – Německo Majáles na Kociánce a Město v pohybu v Ústí nad Orlicí...