Vokálně-instrumentální soubor

 

Soubor Strings vedený Ludmilou Hrodkovou byl založen v roce 1997 a absolvuje v průměru deset vystoupení za rok … tj. minimálně 150 vystoupení za dobu své existence. Posluchači měli možnost se s ním setkat na nejrůznějších akcích našeho regionu. Možná stojí za to připomenout, že před několika lety jej na náměstí, při akci „Město v pohybu“, slyšel náš vynikající jazzman - kontrabasista od Evy Pilarové - pan Vít Fiala a tento soubor se mu tak líbil, že jej pozval do Dubé na jazzový festival.

 

V průběhu let se v tomto poměrně malém souboru vystřídalo zhruba pět generací. Žáci odrostli, odmaturovali, odešli na studium mimo město, někteří i mimo republiku a paní učitelce Hrodkové nezbývalo nic jiného, než několikrát začít znovu – od začátku. Soubor ve zcela novém obsazení, obohacený i o dvě flétny, se začal formovat zhruba před třemi lety a dnes má ve svém repertoáru již na dvě desítky skladeb. Jeho zvláštností je, že všichni hrají zpaměti, což je docela náročné, ale proto je tento soubor velice mobilní.

 

Soubor již několik let spolupracuje s pěveckým oddělením paní učitelky Hany Bauerové a dramatickým oborem pana učitele Jiřího Zajíčka, a to zejména při koncertech pro MŠ a první třídy ZŠ.

 

Strings má na svém kontě také dva diplomy z krajského kola soutěže ZUŠ, a to v oboru jazzových souborů.

Repertoár souboru tvoří populární skladby našich tak i zahraničních autorů – G. Gershwina, L. Amstronga a dalších.

 

Dlouholetou korepetitorkou je Eva Felgrová.

 

První akcí v letošním roce bylo vystoupení na akci města Ústí nad Orlicí – Setkání s občany města, kteří v letošním roce oslavili jubileum osmdesát let.